Egy kutatás szerint már az is elég a pozitívabb érzelmi állapothoz, ha úgy csinálsz, mintha mosolyognál
Ebben a nehéz és depresszív időszakban ez a kutatás nem is jöhetett volna jobbkor! Ha nincs kedved mosolyogni, akkor is grimaszolj, és a hatás sem marad el. Azt persze nem tudom, hogy meddig kell grimaszolni (állítólag már 10 másodperc is elég), de szerintem némi kísérletezést megér a dolog. Bajunk biztosan nem lesz tőle.
Az Experimental Psychology kiadványban közzétett cikk szerint a tesztalanyoknak egy tollat kellett a fogaik közé szorítani, és úgy aktiválni az izmaikat, mintha mosolyognának.
A kutatás szerint ez az izommozgás nem csak az arckifejezést változtatja meg, hanem a testbeszédet is, és jobban érezzük magunkat tőle.
A kutatást vezetők szerint ennek a felfedezésnek a mentális egészségvédelemben nagy szerepe lehet.
„Ha az izmaid azt mondják, hogy boldog vagy, akkor te is nagyobb valószínűséggel látod a világot pozitívabban magad körül” – mondta el Dr Marmolejo-Ramos.
„A kutatásunk arra vezetett minket, hogy ha valaki gyakorolja a mosolygást, az az agyának amygdala része aktiválódik, olyan neurotranszmitterek szabadulnak fel, amelyek egy érzelmileg pozitívabb állapotra sarkallnak.” Ez az agyrégió egyébként kulcsszerepet játszik a félelmi memórianyomok kialakításában, a döntéshozatali folyamatokban és a szociális kapcsolatok megfelelő kialakításában is.
„Ha az agyunkat ilyen módon képesek vagyunk „átejteni” egy szándékos grimasszal, akkor ez segíthet minket abban, hogy a mentális állapotunkat kicsit feljavítsuk, vagyis jobban érezzük magunkat”. – összegezték.
Így a játszd el, amíg nem lesz valódi mondás sokkal több értelmet nyer, a tanulmány a publikálók szerint bebizonyította, hogy a mosoly esetében talán megéri úgy csinálni, mintha, annak érdekében, hogy tényleg úgy is legyen.
Azt pedig már csak én teszem hozzá, hogy ha olyan dolgokat csinálsz, amik valóban igazi mosolyt csalnak az arcodra, akkor kutatások nélkül is jobban érzed majd magad.
Legutóbbi hozzászólások